Priemyselná spodná guma

V cene brány je zahrnutá základná tesniaca spodná guma. Vyššia spodná guma má lepšie tepelno-izolačné vlastnosti a brána lepšie dolieha ku podlahe. Taktiež vyrovná nerovnosť podľahy. Výška gumy zakladnej gumy je 3,7cm. Výška príplatkovej gumy je až 5cm. Je to jedna z najlepších spodných gúm, ktoré sa vyrábajú. Cena za toto vylepšenie je 10€/m šírky brány.


Výstuhy

Používajú sa na garážové brány so šírkou od 4500mm. Slúžia na spevnenie panelov. Základné výstuhy majú tvar V a používajú na spevnenie brán v bledších farbách a na tmavšie brány na ktoré nesvieti slnko. Pevnejšie výstuhy sú vhodné na brány na ktoré svieti slnko a na brány v tmavších farbách. Cena za základné výstuhy je 25€/ks. Cena za pevnejšie výstuhy je 45€/ks.


Zámok

Používa sa na zaistenie garážovej brány bez elektrického pohonu. Na rozdiel od rigly sa brána dá zaistiť z vnútornej aj vonkajšej strany a preto nemusí byť do miestnosti iný vchod. Možnosť výberu z dvoch farieb (Čierna matná alebo Chrómová). Cena za toto vylepšenie je 80€.


Rigľa

Používa sa na zaistenie garážovej brány bez elektrického pohonu. Na rozdiel od zámku sa brána rigľou zaisťuje iba z vnútornej strany a preto musí byť do miestnosti iný vchod. Cena za toto vylepšenie je 30€.


Núdzový odblok

Montuje sa do panelu pri bránach s pohonom ale iba v tom prípade, že do miestnosti nie je iný vchod ako cez garážovú bránu. Slúži na odblokovanie elektrického pohonu, aby sa brána dala otvoriť manuálne. K núdzovému odbloku dostanete 2ks kľúčik. Cena za toto vylepšenie je 30€.


Mechanická prevodovka s retiazkou "Mačka"

Používa sa pre uľahčenie otvárania brán bez pohonu ktoré sú vyššie ako 2500mm. Je to mechanický bočný pohon pre garážové brány. Odporúčame prikúpiť rigľu na zaistenie brány. Cena za toto vylepšenie je 100€.


Perforovaný uholník

Ku každej garážovej bráne je dodávaný perforovaný uholník v dĺžke 3m. Slúži na uchytenie garážovej brány a motoru o strop. V prípade že to situácia dovolí, tak sa na uchytenie brány o strop použijú špeciálne úchyty. Ich výhodou je rýchlejšia a jednoduchšia montáž bez zrezávania. Ich cena je rovnaká ako pri perforovanom uholníku. Cena za toto vylepšenie je 15€/ks.